Оваа мапа ги прикажува пријавените напади. За повеќе детали за поединечен напад, изберете од мапата или од слајдерот под мапата. x
Search
We could not find any location
We could not understand the location
  • - Make sure all street and city names are spelled correctly.
  • - Make sure your address includes a city and state.
  • - Try entering a zip code.
Search

За проектот

Регионалната Платформа за застапување на слободата на медиумите и новинарската безбедност е мрежа на новинарски здруженија и синдикатите на медиумите во земјите од Западен Балкан основана во јануари 2016 година со финансиска поддршка од Европската Унија и во рамките на Поддршката на ЕУ за Регионална Тематски мрежи на Програмата за Организации за Граѓанско Општество.

...повеќе

Извештаи за напади

Скопје

51

Заплашување

14

Физички напад

23

Имот

11

Убиство

0

НОВОСТИ

naser-harlem-dragan-sredba

Претставници на ЗНМ се сретнаа со Високиот претставник на ОБСЕ за слободата на медиумите

СКОПЈЕ, 18.09.2018 – Претставници на Здружението на новинарите на Македонија, претседателот Насер Селмани и директорот Драган ...

%d1%98%d0%be%d1%85%d0%b0%d0%bd%d0%b5%d1%81-%d1%85%d0%b0%d0%bd

Хан: Заштита на слободата на медиумите е невозможна без независно судство

СКОПЈЕ, 18.09.2018 – Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан вчера во Скопје на две недели од референдумот ...

sud-vrata

Поздравена е затворската казна за напаѓачот на новинарите од А1oн

СКОПЈЕ, 11.09.2018 – Здружението на новинарите на Македонија ја поздравува одлуката на Основен суд Скопје 1, ...

Прегледај ги сите новости

АКТИВНОСТИ

platforma

ДА СОПРАТ ЗАКАНИТЕ КОН ДРАГАН ЈАЊИЌ

Регионалната платформа на Западен Балкан за застапување за слободата на медиумите и безбедноста на новинарите, која ...

ДА СОПРАТ ЗАКАНИТЕ КОН ДРАГАН ЈАЊИЌ
saopstenje

Осуда на последните закани кон медиумите и новинарите во Србија, Хрватска и Босна и Херцеговина

Регионалната платформа на Западен Балкан за застапување за слободата на медиумите и безбедноста на новинарите, која ...

Осуда на последните закани кон медиумите и новинарите во Србија, Хрватска и Босна и Херцеговина
%d1%81%d0%bb%d0%b8%d0%ba%d0%b0

Осуда за незаконското притворање на новинари во Скопје

СКОПЈЕ, 03.11.2017 – Регионалната платформа на Западен Балкан за застапување за слободата на медиумите и безбедноста ...

Осуда за незаконското притворање на новинари во Скопје