Zbog istog teksta, čelnica U ime obitelji tužila je Dežulovića i izdavača Novosti čak pet puta. Sve je postupke izgubila, a zadnju parnicu pokušali su dobiti tvrdnjom da Dežulović – nije novinar
Kolumnist tjednika Novosti Boris Dežulović pravomoćno je oslobođen na Županijskom sudu u Zadru u postupku koji je protiv njega podnijela Željka Markić. Za kazneno djelo uvrede tužila ga je zbog teksta „Željka Markić – glupa ili plavuša?“ objavljenog 2018. godine, u kojem se Dežulović satirički izruguje njenom nerazumijevanju satire.
U presudi Županijskog suda, donesenoj 23. siječnja 2026. godine, potvrđena je ocjena Općinskog kaznenog suda u Zagrebu iz 2025. godine prema kojoj Dežulović nije zloupotrijebio novinarski posao i da je neosnovana tvrdnja čelnice udruge U ime obitelji da je tekst napisan s ciljem da joj našteti časti i ugledu.
Podsjećajući Markić da je javna osoba koja mora pokazati viši stupanj tolerancije na provokativne napise koji se njome bave, tročlano sudačko vijeće sastavljeno od sudaca Dijane Grancarić, Sandre Radanović i Ivana Markovića, ocijenilo je sadržaj Dežulovićeve kolumne kao satiru i dopušteno izražavanje unutar kriterija slobodnijeg pisanja i u granicama prihvatljive kritike.
Cijeli tekst pročitajte ovdje.