THIRRJE PËR INTERVISTIM NË CILËSINË E TË DYSHUARIT, MENTOR GJERGJAJ, PRISHTINË,17.05.2021THIRRJE...

0
Më 14 maj, gazetari Mentor Gjergjaj është ftuar për intervistim në cilësinë e të dyshuarit nga Prokuroria Themelore e Gjakovës për një rast që...

OFENDIM DHE KËRCËNIM NË DREJTIM TË GAZETARËVE TË GAZETËS EXPRESS, PRISHTINË,...

0
Zyrtarja e Drejtorisë së Arsimit në Komunën e Prishtinës, Anita Xhabiri ka ofenduar një gazetare të Gazetës Express pasi ajo ka kërkuar qëndrim të...

Pengim në detyrë, Parim Olluri, Prishtinë, 17.04.2021

0
Drejtor i Gazetës Insajderi, Parim Olluri, mëngjesin e sotëm është intervistuar nga Policia e Kosovës, pas disa publikimeve që mediumi i publikoi mbrëmë rreth sigurimit...

Gjuhë seksiste në drejtim të gazetares, Qendresa Krelani, Prishtinë, 12.04.2021

0
Trajnerit i futbollit, Tahir Batatina, ka përdorur gjuhë seksite dhe ofenduese në drejtim të gazetares së sportit në RTK, Qëndresa Krelani. Batatina gjatë një emisioni...

Kërcënim dhe pengim në detyrë ndaj ekipit të KALLXO.com, Rahovec, 19.03.2021

0
Ekipi i KALLXO.com, gazetarja Arbisa Shefkiu dhe kameramani, Denis Slovinja janë kërcënuar dhe penguar nga dy persona në qytetin e Rahovecit. Ekipi është kërcënuar...

Gjuhë linçuese ndaj korrespodentit, Baki Rexhepi, Preshevë, 05.03.2021

0
Kryetari i Alternativës për Ndryshime, Shqipërim Arifi, ka përdorur gjuhë linçuese në drejtim të korrespodentit të Radio Televizionit të Kosovës, Baki Rexhepi. Arifi mbrëmë përgjatë një interviste...

Sulm fizik në drejtim të gazetarit, Visar Duriqi, Prishtinë, 25.02.2021

0
Gazetari Visar Duriqi është sulmuar mbrëmë rreth mesnatës nga tre persona të panjohur. Gazetari për medie ka deklaruar se ka marrë trajtim mjekësor në...

Gjuhë linçuese në drejtim të RTV Dukagjinit nga PDK dhe LDK,...

0
Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Partia Demokratike e Kosovës kanë përdorur gjuhë linçuese në drejtim të RTV Dukagjinit. Gjuha e tillë linçuese për AGK-në është tërësisht e...

Sulm fizik në drejtim të gazetarit, Valon Syla, Prishtinë, 22.12.2020

0
Gazetari Valon Syla është sulmuar fizikisht gjatë ditës së sotme. Në një video e cila po qarkullon në rrjetet sociale, Syla shihet duke u grushtuar...

Gjuhë ofenduese dhe kërcënuese në drejtim të gazetarit Arsim Lani, Prishtinë,...

0
Anëtarja e partisë Lidhja Demokratike e Kosovës – LDK, Melihate Tërmkolli, ka përdorur gjuhë ofenduese dhe kërcënuese në drejtim të gazetarit të Televizionit 7,...

Pengim në detyrë ndaj ekipit të Klan Kosovës, Gjakovë, 12.11.2020

0
Ekipi i Klan Kosovës është penguar të transmetonin ndeshjen e basketbollit në mes të Vllaznimit– Trepçës në palestrën "Shani Nushi", në Gjakovë.  Ekipi është penguar...

Kërcënim në drejtim të gazetarit Shkumbin Kajtazi, Mitrovicë, 18.10.2020

0
Vetura e gazetarit të njohur kosovar, Shkumbin Kajtazi, ka qenë cak e disa të shënave me armë zjarri mbrëmë në qytetin e Mitrovicës. Këtë e...

Kërcënime në drejtim të gazetarëve të Gazetës Express, Prishtinë, 13.10.2020

0
Gazetarët e Gazetës Express janë kërcënuar me vrasje mbrëmjen e së shtunës nga Naser Gashi i njohur në publik si Naser Qeli. Sipas Gazetës Express,...

Kërcënim ndaj gazetarit Ermal Panduri, Prishtinë, 08.09.2020

0
Gazetari njëherësh drejtuesi i RTV Dukagjinit, Ermal Panduri. është kërcënuar nga disa persona në rrjete sociale. Panduri ka njoftuar se është duke u kërcënuar me...

Kërcënim verbal në drejtim të RTK-së, Prishtinë, 05.09.2020

0
Radiotelevizioni i Kosovës (RTK), është kërcënuar nga disa persona të panjohur. Këtë kërcënim për medie e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut...

Pengim në detyrë ndaj ekipit të RTK-së, Zubin Potok, 14.08.2020

0
Ekipi i Radiotelevizionit të Kosovës është ndaluar dhe penguar të xhironin në Zubin Potok nga një grup personash me uniformë të njëjtë ku shihej flamuri...

Kërcënim verbal ndaj gazetares Jeta Xharra, Prishtinë, 03.07.2020

0
Zyrtari i lartë i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Gani Koci, ka përdorur gjuhë fyese ndaj gazetares Jeta Xharra. Koci përmes një shkrimi të publikuar...

Kërcënim ndaj gazetarit Shkumbin Kajtazi, Prishtinë, 14.06.2020

0
Gazetarit të portalit "Reporteri", Shkumbin Kjatazi më 13.06.2020  është tentuar t'i digjet vetura me benzinë. Këtë e ka bërë të ditur vetë Kajtazi përmes një...

Kërcënim tjetër ndaj gazetarëve, Adriatik Kelmendi, Agron Bajrami dhe Besnik Krasniqi,...

0
Zyrtarët e Lëvizjes Vetëvendosje, Adnan Rrustemi, Fitore Pacolli dhe Liburn Aliu përmes disa shkrimeve të publikuara në rrjetin social Facebook, kanë ushtruar presion ndaj...

Kërcënime tjera ndaj gazetarëve, Prishtinë, 09. 05. 2020.

0
Zëvendësministri i Mbrojtjes  njëherësh anëtar i Lëvizjes Vetëvendosje - Enver Dugolli, ka sulmuar verbalish gazetarët përmes një postimi në rrjetin social Facebook. “Piskamat shterruese e...

Kërcënime tjera ndaj gazetarëve, Yllka Ahmetxhekaj, Prishtinë, 05. 05. 2020.

0
Gazetarja Yllka Ahmetxhekaj është penguar në kryerjen e detyrës nga një pjesëtar i Policisë së Kosovës. Bazuar në njoftimin nga gazetarja e portalit “Periskopi”, derisa...