Božinović o napadu na ekipu N1: Počinitelj je pet puta uhićen i dalje šeta, a cijela stvar je sad na pravosuđu i nadam se da će dobiti primjerenu kaznu

Izvor: n1info.hr
Božinović o napadu na ekipu N1: Počinitelj je pet puta uhićen i dalje šeta, a cijela stvar je sad na pravosuđu i nadam se da će dobiti primjerenu kaznu
MUP Republike Hrvatske

-U tom slučaju, kao i u puno drugih, policija, u ovom slučaju splitska, je nekoliko puta osobu prijavljivala. I on dalje šeta bez da je pretrpio bilo kakvu ozbiljniju sankciju. Pogotovo kad govorimo o ponavljanju djela. Što se njega tiče, mi ćemo ga opet prijaviti. Ovo djelo spada u domenu kaznenih, rekao je ministar pa nastavio: -Policija je tu, čini mi se, vrlo brzo došla do te osobe, odradila svoj posao, privela ga i sad je opet cijela stvar na našem pravosudnom sustavu. Nadam se da će dobiti primjerenu kaznu. Znam da se nasilno ponašao i u zgradi policije, što će biti posebno sankcionirano.”

Božinović je komentirao i tučnjavu na Trgu bana Jelačića nešto kasnije, također jučer.

-Skupine srednjoškolaca dvije škole iz Splita došli su u Zagreb. Jedni su išli na edukaciju u HNB, a jedni na Interliber. Potom su otišli do centra grada i skupina od njih 12, čini mi se, ih je napala. To je trajalo vrlo kratko. Policija je došla do četiri osobe i privela ih pritvorskom nadzorniku. Međutim, imamo činjenicu da je samo jedna osoba je u policiji, a tri maloljetne osobe su u centru u Dugavama. Pozvani su njihovi roditelji, postupak slijedi i kriminalističko istraživanje traje. Ovaj slučaj, kao i onaj prije, a onaj prije mi je posebno znakovit, osoba koja je dosad pet puta privedena, pet puta prijavljena, jučer je bila u centru Zagreba pod ozbiljnim utjecajem alkohola i napala snimatelja N1-.