Sulm ndaj gazetarëve, Vehbi Kajtazi, Prishtinë, 13.10.2017.

  0
  97
  Shteti
  Gjini
  Data
  Qyteti
  Lloj i incidentit
  Nga kush a : 1 : { i :
  Lloji i medias: a : 1
  A është raportuar incidenti tek policia/autoritetet ? a : 2

  Gazetari hulumtues dhe kryeredaktori i portalit Insajderi.com, Vehbi Kajtazi, është sulmuar fizikisht nga një i dyshuar tashmë i identifikuar gjersa gazetari dilte nga një kafene të premten pasdite në qendër të Prishtinës, më 13 tetor 2017.  Kajtazi është goditur me grushta disa herë në kokë duke marë lëndime të lehta dhe gërvishtjet. Ai ka pranuar trajtim mjekësor në qendrën emergjente në Prishtinë.