Thirrje publike për Programin e Mbështetjes së OShC-ve “safejournalists.net”

0
Rrjeti SafeJournalists, anëtarë të të cilit janë Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës, Asociacioni i Pavarur i Gazetarëve të Serbisë, Asociacioni i Gazetarëve të BH-së,...

AGK dënon sulmin ndaj ekipit të Evropës së Lirë

0
Një ekip i Radio Evropa e Lirë, ka qenë në mesin e shumë gazetarëve që janë sulmuar sot nga protestuesit lokalë në veri të...

Gazetarët kosovarë vazhdojnë të mbesin të rrezikuar në veri

0
Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës është i alarmuar me faktin që gazetarët kosovarë që po raportojnë nga veriu vazhdojnë të jenë të rrezikuar. Kolegët tanë...

Gazetarët shqiptarë e serbë sulmohen në veri

0
AGK-ja shpreh shqetësim për ambientin e rëndë dhe të pasigurt të punës për gazetarët gjatë ditës së sotme në komunat veriore të Kosovës. Sipas raporteve,...

AGK e shqetësuar me kërcënimet ndaj gazetarëve të Sinjalit

0
Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës është thellësisht i shqetësuar për kërcënimet që janë bërë në drejtim të kolegëve të Gazetës Sinjali. Gazetarët e këtij mediumi...

Kryetari i Bordit të AGK-së, Xhemajl Rexha merr pjesë në takimin...

0
Në takimin vjetor të Federatës Evropiane të Gazetarëve - EFJ, që po mbahet në Zagreb të Kroacisë, Asociacionin e Gazetarëve të Kosovës - AGK,...

Bordi i AGK-së diskuton planet dhe projektet për tremujorin e fundit...

0
Bordi i Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës - AGK, sot  mbajti mbledhjen e radhës, ku prezent fillimisht ishin 7 nga 9 anëtarët. Kryetari i Bordit,...

AGK dhe forumZFD-Programi në Kosovë nënshkruajnë Memorandum Bashkëpunimi

0
Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës – AGK dhe forumZFD- Programi në Kosovë sot kanë nënshkruar Memorandum Bashkëpunimi. Memorandumi u nënshkrua nga Kryetari i Bordit të...

Kryetari i Bordit të AGK-së, Xhemajl Rexha priti në takim Ambasadoren...

0
Kryetari i Bordit të Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës  - AGK, Xhemajl Rexha, sot zhvilloi takim njoftues me  Ambasadoren Nancy Soderberg - Drejtore e...

Kryetari i Bordit të AGK-së, Xhemajl Rexha priti në takim Shefin...

0
Kryetari i Bordit të Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës - AGK, Xhemajl Rexha, gjatë ditës së sotme priti në takim Shefin e Misionit të...

AGK nënshkruan Memorandum Bashkëpunim me Kolegjin AAB

0
Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës - AGK, sot ka nënshkruar Memorandum Bashkëpunimi me Kolegjin AAB. Ky memorandum u nënshkrua për thellimin e bashkëpunimit profesional e...

AGK vazhdon angazhimin në projektin “Building Trust In Media In South...

0
Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës - AGK, edhe këtë vit po vazhdon bashkëpunimin me Federatën Evropiane të Gazetarëve - EFJ, në kuadër të projektit...

AGK dënon linçimet e degës së LDK-së në Suharekë ndaj gazetarit...

0
Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës dënon linçimet e Degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës në Suharekë në drejtim të gazetarit, Uran Haxha. Dega e LDK-së...

AGK dhe EFJ dënojnë sjelljen e kryeministrit Rama ndaj gazetarëve nga...

0
Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës e vlerëson të papranueshme sjelljen e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, në raport me gazetarët nga Kosova, që ishin...

AGK: E papranueshme gjuha ndaj mediave e këshilltarit të Presidentes, Blerim...

0
Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka ndjekur me shqetësim sulmet e vazhdueshme ndaj mediave që vijnë zyra e Presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani. Këshilltari...

AGK-ja dënon ashpër kërcënimin e deputetit të Vetëvendosjes, Haki Abazi ndaj...

0
Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës është thellësisht i shqetësuar për kërcënimin që deputeti i partisë politike në pushtet, Vetëvendosje, Haki Abazi ka bërë ndaj...

AGK-ja dënon bojkotin dhe linçimin ndaj portalit “Jepi Zë” nga ana...

0
Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës reagon ashpër kundër një deklarate të partisë politike, Vetëvendosje, dega në Mitrovicë nëpërmjet së cilës linçohen gazetarë dhe media...

Bordi i AGK-së mbajti mbledhjen e radhës

0
Bordi i Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës - AGK, sot ka mbajtur mbledhjen e radhës, ku prezent ishin 8 nga 9 anëtarët. Xhemajl Rexha -...

Shpërndahen materiale mbrojtëse kundër COVID-19 tek mediet lokale

0
Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës - AGK, sot ka shpërndarë materiale mbrojtëse kundër COVID-19, tek mediet lokale nga pjesa e fundit e donacioneve të...

Ekipi i Klan Kosovës pengohet në realizimin e emisionit në Drenas

0
Emisioni veror i televizionit Klan Kosova, që po transmetohej direkt nga Drenasi është ndërprerë, të mërkurën mbrëma. Deri tek ndërprerja ka ardhur pasi që...

AGK-ja dënon pengimin në punë të ekipit të KALLXO.com në Spitalin...

0
Bordi i AGK-së e ka pranuar me shqetësim lajmin për kërcënimin dhe pengimin në detyrë të gazetares, Diellza Luzha dhe kameramanit, Blendi Shaqiri, kolegë...